09191210119

انواع درب های چوبی و همه آنچه باید در مورد آن بدانید !

مدل و ایده درب چوبی
مدل و ایده درب چوبی

درب های چوبی

برای چندین دهه ، درب های چوبی بخش عمده ای از قسمت درب را در سراسر جهان اشغال کرده بود ، به دلیل کارآمدی این درب ها ، به ‌طور گسترده همه جای دنیا به ‌عنوان درب های داخلی و خارجی در کل بازار استفاده می ‌شود . موقعیت چوب به دلیل دوام و سهولت سفارشی کردن در هر شکل و رنگی بسیار محبوب است .

درب ها با تنوعی که دارند می توانند در انواع سبک ها در دسترس افراد باشند .

درب های چوبی در طول زمان از پانل‌ های چوبی جامد به گزینه ‌های واقعی بر اساس پانل‌ های پوشش درب و هسته ‌های مختلف داخلی تبدیل شده‌ اند و بر اساس این تفاوت ‌ها به بسیاری از انواع درب های چوبی ، منشعب می ‌شوند که شناخته ‌شده‌ ترین آنها همان چیزی است که در این مقاله درباره آن صحبت خواهیم کرد .

قبل از پرداختن به انواع درب های چوبی ، باید بدانیم که اینها مربوط به مشخصات پوشش پانل هستند نه هسته درب . همه هسته ها را می توان در اکثر درب های چوبی امروزی به جز پانل آمریکایی و چوب جامد استفاده کرد .

هسته‌ های درب های چوبی : بیشتر انواع درب های شناخته‌ شده از دو پانل ایجاد می‌ شوند که یک پرکننده درون در قسمت هسته دارند که به درب ، دوام و وزن آن را می ‌دهد . هسته های متوسطی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : ورقه درب لوله ای ، چوب نیمه جامد .

ورقه درب لوله ای و چوب نیمه جامد از ام دی اف 6 میلی متری است که از کارتن ساخته شده است ، می توانید آنها را از روی عکس زیر بررسی کنید .

مدل و ایده درب چوبی
درب توخالی شبکه ای

ما می‌ توانیم درب ها را به 6 نوع تقسیم کنیم و هر نوع شامل انواع مختلفی می‌ شود : درب های چوبی روکش ‌شده ، درب های لاکی ، درب های لمینت ، پانل آمریکایی ، درب های چوب جامد و درب های PVC :

درب های روکش دار چوبی : برای مصارف داخلی با پانل های چوب طبیعی خود از طراحی های داخلی به ویژه طرح هایی که ظاهر کلاسیک لوکسی به آن می بخشد ، استفاده کنید . هسته اختیاری است اما معمولاً به دلیل کیفیت آن ارجحیت ندارد . پانل ها با انواع چوب های واقعی با رنگ ها و تاک های زیبای آن عرضه می شوند .

درب های لمینت : درب های کلاس متوسط که برای هر قسمت داخلی مناسب هستند مانند درب اتاق ، درب  مدرسه ، درب بیمارستان و درب هتل . این درب ها را با رنگ ها و اشکال بسیاری بر اساس درخواست ارائه می دهیم که می تواند یکی از بهترین درب های فروش باشد . از لایه ای از رزین چوب طبیعی با ضخامت 0.6 میلی متر به عنوان پانل پوششی ساخته شده است و هسته آن کاملا اختیاری است .

درب های ملانین : از انواع درب های لمینت هستند و تنها تفاوت آن ‌ها در ضخامت پانل پوششی است ، ملانین تنها با ضخامت 0.2 میلی ‌متر عرضه می‌ شود . این درب ها به دلیل استقامت 40 دقیقه در برابر آتش ، مقاوم در برابر آب ، آنتی باکتریال و دوام عمومی محبوب هستند .

درب های رنگ ‌شده : از هر نظر شبیه درب های چوبی روکش ‌شده هستند ، اما پانل ‌های پوششی آن‌ ها رنگ ‌آمیزی می ‌شوند که آن ‌ها را بر اساس رنگ استفاده ‌شده به دو دسته درب های معمولی رنگ ‌شده و درب های لاکی تقسیم می ‌کنند . رنگ معمولی آن رنگ روشن است که شما می توانید دانه های چوب را از طریق آن احساس کنید و حتی ببینید و با انواع رنگ های دیگر نیز همراه می شود . رنگ درب های لاکی رنگ خاصی است زیرا حاوی اکریلیک است که آن را ضخیم ‌تر می‌ کند و نه تنها با همه رنگ‌ ها بلکه با سایر گزینه ‌های رنگی مانند رنگ ‌های حصیری نیز عرضه می ‌شود .

پانل آمریکایی : درب تجاری بسیار معروفی است که ، هسته آن استاندارد است و به جای ام دی اف از HDF در آن استفاده شده است . پانل روکش نسبت به سایر انواع درب نازک تر است و با رنگ معمولی رنگ آمیزی شده است . می تواند یک راه حل ارزان و آسان برای درب های تجاری باشد .

درب های پی وی سی : بسیار شبیه درب های لمینت است اما جنس پانل روکش PVC است که اساسا پلاستیکی است که باعث ارزان تر شدن آن می شود . در صورت درخواست با رنگ ‌ها و طرح‌ های مختلف عرضه می ‌شود ، نباید بین درب های پی وی سی چوبی و درب های پی وی سی معمولی که فاقد چوب هستند و برای مصارف خاصی استفاده می ‌شوند ، دچار اشتباه شوید .

درب های چوبی جامد : یا به قولی تمامی انواع درب های پیشین . این درب ها با انواع مختلفی از چوب ها عرضه می شود که رنگ های طبیعی چوب را به واقعیت تبدیل می کند . درب های گران قیمتی که می توان از آنها به عنوان درب داخلی و خارجی استفاده کرد که حس بسیار لوکس و کلاسیک را به هر طراحی و مکانی می دهد .

صنعت درب های چوبی فن و هنر در  ……  سال گذشته شکوفا شده است و آن را به بازاری بهینه برای مشتریان درب سراسر ایران به دلیل قیمت های رقابتی مناسب و کیفیت بالا ، برآورده کردن نیازها و استانداردهای مشتریان در همه جا و یکی از بهترین بازارهای درب در سراسر ایران تبدیل کرده است .

درب های چوبی چگونه ساخته می شوند ؟

این درب ها با ساخت و ساز اصلی و ریلی ساخته می شوند . ساخت رولپلاک سنتی اتصالات محکمی ایجاد می کند . درب ها و اجزای آن به ‌صورت جامد ساخته می ‌شوند و درب ها و اجزای آن از همان چوب رنگ شده ساخته شده ‌اند .

چه نوع چوبی را پیشنهاد می کنید ؟

گونه های چوبی ما به دلیل دوام ماندگار و ظاهر بی انتها انتخاب شده اند و هر کدام ویژگی های متمایز خود را دارند . ما تمام چوب های خود را به عنوان بخشی از فرآیند تولید کامل در کوره خشک می کنیم ، کنترل این بخش از فرآیند تضمین می کند که تمام رطوبت قبل از استفاده به طور مناسب کاهش یابد . انواع چوب های ارائه شده عبارتند از : ماهاگونی (Mara-macho) و بلوط (Roble) .

چه گزینه های رنگی را پیشنهاد می کنید ؟

گزینه های استاندارد متفاوتی از رنگ ها برای انتخاب در دسترس هستند که می‌ توانید از میان این گزینه های سفارشی را با هزینه بیشتر با نمونه های استاندارد مطابقت دهید . گزینه های رنگ و پرایمر سفارشی در نظر گرفته شده و در دسترس هستند .

برای بحث در مورد نیازهای پروژه خود با ما تماس بگیرید .

دسته بندی : پانل آمریکایی ، درب لاکی ، درب لمینت ، درب ملانین ، درب رنگ شده ، درب پی وی سی ، درب چوبی ، درب روکش شده چوبی

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع :


مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :