09191210119

درب چوبی

طرح های قاب درب : ایده های منحصر به فرد طراحی قاب درب اصلی برای شخصی سازی خانه شما

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

هنگام نصب یک درب چوبی داخلی یا خارجی جدید برای خانه خود ، جنس و اندازه مناسب چارچوب درب را در نظر بگیرید . در این مقاله چند ایده منحصر به فرد طراحی قاب برای درب وجود دارد  .

فهرست مطالبی که در این مقاله خواهید خواند :

    طراحی چارچوب درب اصلی با چوب

    طراحی قاب با شیشه

    طراحی قاب با فلز

    انواع طراحی قاب

    سوالات متداول

درب ها بخش مهمی از خانه شما هستند . نوع طراحی فریمی که برای درب انتخاب می کنید ، می تواند بر روی دکوراسیون کلی خانه تاثیر بگذارد . به عنوان مثال ، نصب یک قاب درب بزرگ و آراسته می تواند یک اتاق کوچک را به جای جادار ، کوچک تر نشان دهد . بنابراین ، انتخاب درست مواد و اندازه طراحی قاب درب برای دستیابی به حس تعادل و پیچیدگی بسیار مهم است . اگر در حال طراحی مجدد خانه خود هستید ، این ایده های طراحی قاب درب مدرن را برای خانه خود بررسی کنید .

طرح قاب چوبی کلاسیک با شیشه

درب چوبی سنتی با شیشه های کوچک یک انتخاب عالی برای درب ورودی است . انتخاب شیشه مات ، حفظ حریم خصوصی را تضمین می کند ، در حالی که نور کافی را فراهم می کند . این طراحی قاب درب اصلی مطمئناً ضریب دکوراسیون خانه شما را افزایش می دهد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب عکس پله و نرده چوبی
قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طراحی مدرن قاب درب چوبی

طراحی مدرن قاب درب چوبی ، متشکل از پانل های چوبی ظریف ، ظاهری پیچیده را به یک ورودی می بخشد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

این طراحی شیک درب جلو را بررسی کنید که جلوه ای مجلل به ورودی می دهد . می توانید سایه های تیره تری را برای درب خود انتخاب کنید ، مانند سیاه یا خاکستری تیره ، که به خوبی با هر تم دکوراسیون ترکیب می شود . در اینجا نمونه ای از طراحی قاب درب اصلی مدرن برای خانه های ایرانی آورده شده است .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

انواع طراحی قاب

به این قاب درب طراحی شده نگاهی بیندازید که ظاهری درجه یک به خانه شما خواهد بخشید . طراحی قاب با طراحی قوس در بالا محکم می شود و جذابیتی قدیمی به یک خانه امروزی می دهد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طرح قاب چوبی با شیشه مات

در اینجا یکی دیگر از طرح های معروف درب چوبی با شیشه مات آورده شده است . طرح ‌های چاپی پیچیده روی شیشه ‌ها بر شکوه آن افزوده است .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طرح قاب درب سفید کلاسیک با شیشه

طرح قاب درب اصلی چوبی سفید را انتخاب کنید . همراه با دکوراسیون منطبق ، فضای کلی هر فضای نشیمن را بهبود می بخشد . طراحی قاب درب مدرن همچنین برای درب پشتی منتهی به باغ یا پاسیو ، خوب عمل می کند .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طراحی قاب دو درب برای ورودی

طراحی قاب چوبی برای یک درب دوتایی حس سنتی را به خانه می بخشد و برای ورودی خانه ایده آل به نظر می رسد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طراحی قاب درب مدرن با پنجره شیشه ای و دیوار آجری

طراحی درب با قاب پنجره شیشه ای جانبی را در نظر بگیرید . این درب اصلی با طراحی پنجره برای هر اتاقی از جمله اتاق خواب ها بهترین کارایی را دارد تا نور خورشید کافی را در اختیار داشته باشد و در عین حال ظاهری منحصر به فرد می دهد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

چهارچوب درب با طرح مهره

مهره به یک روش تزئینی برای بهبود ظاهر درب های چوبی و دکوراسیون اشاره دارد . طرح های حاشیه درب چوبی با مهره می تواند جذابیت زیبایی شناسی خانه شما به خصوص ورودی اصلی را بهبود بخشد . این طرح مهره های قاب درب را برای درب چوبی بررسی کنید .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

چهارچوب درب با طرح های کنده کاری

طرح ‌های حکاکی روی چوب حاشیه ‌ای ظریف برای چارچوب درب ها ، با جزئیات پیچیده ، جلوه ‌ای باشکوه به خانه می ‌دهد . شما می توانید گزینه های طراحی زیادی برای طراحی قاب درب ورودی چوبی کنده کاری داشته باشید .

قاب چهارچوب
قاب منبت چهارچوب

طراحی قاب لوکس برای درب های شیشه ای

طراحی قاب تا سقف ، با درب های شیشه ای یک عنصر تزئینی خیره کننده برای اتاق خواب اصلی را به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است . برای درب های شیشه ای می توانید اسکلت چوبی یا فلزی انتخاب کنید .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

درب شیشه ای کشویی

درب ‌های شیشه ‌ای قاب‌ دار یا بدون قاب ، ظاهری امروزی به خانه شما می ‌دهند . طراحی قاب درب شیشه ای کشویی را انتخاب کنید که باعث صرفه جویی در فضا نیز می شود . برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی ، به جای درب های شیشه ای شفاف  ، درب های شیشه ای مات یا لاکی را انتخاب کنید .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طرح قاب درب با پنجره قوسی شیشه ای

طراحی قاب درب با قوس ، یک ورودی خانه شیک را ایجاد می کند . این قاب به گونه ای طراحی شده است که یک شیشه قوس دار در بالای آن قرار می گیرد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طراحی قاب درب فرانسوی

یک درب فرانسوی شامل یک قاب زیبا با شیشه های بزرگ و یک قوس کلاسیک است  . این یک درب اصلی خیره کننده با طراحی پنجره برای ورودی یا بیرونی خانه است .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طراحی قاب با فلز

طراحی قاب درب آلومینیومی

قاب درب آلومینیومی برای درب های شیشه ای برای فضای تجاری مانند فروشگاه یا اداره ایده آل است . با این حال ، اگر در دکوراسیون یک خانه بزرگ گنجانده شود ، می تواند عالی به نظر برسد . فریم های آلومینیومی بدون ایجاد وزن اضافی از پانل های شیشه ای پشتیبانی مناسبی می کنند .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

طراحی قاب فلزی برای درب پارتیشن

یک قاب فلزی برای درب پارتیشن شیشه ای در حمام مدرن قرار دهید . با دیوارهای سفید و نورپردازی مناسب ، طراحی مدرن قاب درب مطمئناً دکوراسیون کلی را بهبود می بخشد .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

اسکلت درب فولادی

طراحی قاب فولادی انتخاب دیگری برای درب های شماست . آنها به سختی شکسته می شوند و بنابراین امنیت بالایی را برای خانه شما فراهم می کنند . این قاب درب اصلی فولادی محکم به خوبی با دیوار چوبی و آجری مطابقت پیدا می کند .

قاب چهارچوب
قاب چهارچوب

انواع طراحی قاب

اگرچه تعداد زیادی طرح قاب درب وجود دارد ، قاب درب ها به طور کلی به انواع زیر طبقه بندی می شوند :

     درب هایی با بازشو به سمت داخل : این قاب برای فضای داخلی خانه مانند اتاق نشیمن ، اتاق خواب و . . . مناسب است .

     درب هایی با بازشوی بیرونی : این نوع درب ها به سمت بیرون باز می شوند و عمدتاً برای ورودی ها و بیرونی ها استفاده می شود .

     قاب باز : این نوع طراحی قاب شامل دو میله عمودی در طرفین درب با یک بند سر در بالا است .

     قاب بسته : این گونه از چهارچوب درب ها اغلب در خانه های سنتی دیده می شود . آنها شامل یک قاب اضافی در پایین هستند که به عنوان آستانه نیز شناخته می شود .

سوالات متداول :

کدام چوب برای قاب درب بهتر است ؟

برای ساخت چهارچوب درب بهتر است از مواد چوبی جامد و سنگین مانند ساج استفاده کنید .

کدام چارچوب درب بهتر است – آهنی یا چوبی ؟

فریم های فلزی در مقایسه با طراحی قاب درب چوبی به ماندگاری طولانی و مقاوم در برابر ترک معروف هستند . نگهداری از آنها نیز آسان است و مقرون به صرفه هستند .

کلمات کلیدی : درب چوبی درب فلزی درب مدرن درب آلومینیومی درب فولادی

منبع :

https://housing.com


مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :