09191210119

درب های چوبی : بادوام و مطلوب

چه از درب چوبی جامد ( تمام چوب ) به عنوان درب خارجی استفاده کنید ، چه از یک درب چوبی ساخته شده در قسمت داخلی خانه ، درب های چوبی تقریباً برای هر کاربردی یک انتخاب عالی هستند .

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

درب های داخلی و خارجی دارای طیف گسترده ای از اشکال ، اندازه ها ، رنگ ها و مواد هستند . متریال احتمالاً یکی از مهم ترین بخش ها در هنگام انتخاب محصولات برای پروژه ساختمان شما است و تفاوت خاصی در نوع درب ندارند . یکی از محبوب ‌ترین انتخاب ‌ها و یکی از آن‌ هایی که برای صدها سال یک اصل بوده ، نوع چوب است .

در این مقاله مزایا و ملاحظاتی را فهرست کرده ایم که باید هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در درب های چوبی در نظر داشته باشید .   

مزایای درب های چوبی

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

وقتی به یک درب فکر می کنید به اولین چیزی که می رسید  یک درب چوبی است و دلیل خوبی هم دارد . درب های چوبی استحکام و امنیت خوبی را در برابر عناصر انسانی و طبیعی ارائه می دهند . به عنوان درب های خارجی ، یک درب چوبی جامد ( تمام چوب ) از ورود سارقان ، سرما و باران به داخل جلوگیری می کند . ساختار طبیعی مقاوم چوب ‌هایی مانند بلوط و نارون به گونه ‌ای طراحی شده‌ اند که در برابر عوامل تاثیرگذار قرار می‌ گیرند ، این درب ها گرما را به دام می ‌اندازند و در برابر تمام عوامل شما و خانواده‌ تان را ایمن نگه می ‌دارند .

درب های چوبی ، عایق و ایمن هستند .

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

به عنوان درب های داخلی ، مزایای مربوط به درب ها دو برابر می شود . یک درب چوبی محکم از جابه جایی گرما و سرما بین اتاق‌ ها جلوگیری می ‌کند و همچنین عایق صدا نیز می ‌شود . این بدان معنی است که یک درب چوبی خوب می تواند خانه شما را در زمستان گرم ، در تابستان خنک و در تمام طول سال آرام نگه دارد . این باعث صرفه جویی در هزینه قبض انرژی می شود و اطمینان حاصل می کند که خانه شما با محیط زیست مهربان تر است .

درب های چوبی بی صدا و کارآمد هستند .

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

یکی دیگر از مزایای درب های چوبی این است که برای دوام در طول سال ها ساخته شده اند . یک درب که به خوبی نگهداری می شود می تواند صدها سال دوام بیاورد و در برخی موارد بیشتر از ساختمانی که در آن قرار گرفته است دوام می آورد . تنها چیزی که برای جلوگیری از پوسیدگی درب های چوبی لازم است تعمیر و نگهداری ساده و ضد آب و هوا کردن آن است ، در این صورت اگر درب شما آسیب دیده باشد به راحتی قابل تعمیر است . چوب یک ماده چکش خوار است و برخلاف سایر درب ها در صورت آسیب دیدن نیازی به تعویض ندارد .

درب های چوبی برای موجودی شما و محیط زیست خوب هستند .

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

محیط زیست یکی دیگر از ملاحظات صاحبان خانه های مدرن است . همه ما به شدت از اهمیت کاهش زباله و آلودگی آگاه هستیم . اگر درب های چوبی را انتخاب می کنید ، متریالی را انتخاب کنید که پایدار باشد و جنگل کاری را ترویج کند . در کنار کاهش هزینه ‌های انرژی ، درب های چوبی واقعاً بهترین انتخاب برای یک ساختمان و سازگار با محیط زیست هستند .

منحصر به فرد برای شما

در نهایت ، کار با درب های چوبی ، طراحی خانه شما را به روی دانه ها رنگ های زیادی باز می کند . صدها چوب برای انتخاب و حتی پایان بندی متفاوت وجود دارد . اینها جذابیت و سبک باورنکردنی را به خانه شما وارد می کنند و می توانند مطابق با سلیقه شما طراحی شوند . بنابراین ، چه بخواهید یک درب سفید شیک در یک آپارتمان مینیمالیست قرار گیرد یا یک درب چوبی غنی برای اضافه کردن عظمت به خانه روستیک شما ، اولین فکر شما همیشه باید چوب باشد .

تنها نقطه ضعف درب های چوبی

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

حالا ، اگر بخواهیم بدی را با خوبی بسنجیم ، به شما بدی می ‌کنیم . با همه مزایایی که از انتخاب درب چوبی به دست می آورید ، چوب می تواند گرانتر از مواد دیگر باشد . این درب ها به منبعی متکی هستند که سال ها طول می کشد تا رشد کنند . پس از خرد شدن ، تراش ‌کننده‌ ها و نصب ‌کنندگان حرفه ‌ای برای ایجاد و نصب این درب ها مورد نیاز هستند . در نتیجه ، خرید درب چوبی بیشتر یک سرمایه ‌گذاری است تا جایگزین ‌های ارزان‌ تری مانند PVC  یا چوب تولیدی .

درب های چوبی بادوام ، شیک و عایق هستند . برای داشتن دربِ بهتر و کاربردی تر می توانید از موادی استفاده کنید که با حداقل تلاش و نگهداری در آزمون زمان مقاومت کند .

ما مجموعه وسیعی از درب ها را در اختیار داریم . تیم اختصاصی ما متشکل از کارشناسان ساخت و ساز می تواند به سازندگان حرفه ای و دست سازان حرفه ای به طور یکسان با محصولات در مقادیر مختلف ، دانه های چوب و مواد مختلف کمک کند . ما سفارشات را به سرعت و کارآمد تکمیل می کنیم تا مطمئن شویم پروژه شما در مسیر خود باقی می ماند . اکنون برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

چگونه درب های ورودی چوبی را برای خانه مدرن خود انتخاب کنیم ؟

چوب حس خانه داری و گرما را فراهم می کند و در عین حال وفاداری شما را به طبیعت نشان می دهد .

ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی
ایده و مدل هایی برای ساخت درب چوبی

بعد از انتخاب شکل مناسب برای درب ورودی جدید ، انتخاب متریال مناسب دومین تصمیم مهمی است که باید بگیرید . اگر به استحکام ، سادگی و گرمی مواد طبیعی اعتقاد دارید ، بدون شک درب های چوبی بهترین انتخاب هستند . چوب ، حس خانه داری و گرما را فراهم می کند و در عین حال وفاداری شما را به طبیعت نشان می دهد . و بهترین چیز این است که می توانید هر نوع پوشش سطحی را برای چوب انتخاب کنید و آن را با جزئیات شیشه یا آلومینیوم ترکیب کنید تا اشکال مدرن متفاوتی ایجاد کنید که زیبایی خانه مدرن شما را افزایش می دهد .

انتخاب چوب به منزله ورود طبیعت به خانه مدرن شماست

علیرغم محبوبیت روزافزون آلومینیوم ، چوب همچنان یک انتخاب سنتی از مواد برای درب های ورودی مسکونی است . چوب یک ماده طبیعی تمیز ، گرم و گرانبها است که هر فضایی را به یک فضای زندگی سالم و راحت تبدیل می کند . درب های چوبی به حداقل نگهداری نیاز دارند و طول عمر شگفت انگیزی دارند . درب های چوبی همچنین عایق بسیار خوبی را هم برای صدا و هم برای دما ایجاد می کنند که در انتخاب یک درب ورودی پایدار برای خانه مدرن شما یک جنبه بسیار مهم است .

درب های چوبی را می ‌توان با سطوح مختلف رنگ‌ آمیزی کرد تا به ساختارهای مختلف دست یافت و درب را مطابق با خواسته‌ ها ، نیازها و سلیقه ‌های خاص خود شخصی ‌سازی کرد .

از آنجایی که ورودی ، بخش بسیار مهمی از هر سازه ای است ، انتخاب درب مناسب باید یک تصمیم سنجیده باشد . هنگام انتخاب مدل برای درب ورودی جدید خود ، باید نوع ساختار و روش ساخت و همچنین سبک کلی سطوح خارجی موجود را در نظر بگیرید .

مدرن کردن یک کلاسیک

هنگامی که به درب های ورودی چوبی فکر می کنید ، ممکن است تصویری از درب های چوبی سنتی بزرگ جلوی چشم شما شکل بگیرد ، اما باید بدانید که درب های چوبی را می توان مطابق با تمام عناصر طراحی مدرن و همچنین سبک شخصی شما طراحی کرد . کیفیت بالای چوب و ساخت معتبر مطمئناً شما را متقاعد می کند که درب های چوبی ممکن است انتخاب مناسبی برای خانه معاصر شما باشد .

درب های چوبی امروزی می توانند شما را قادر سازند تا انواع سطوح مختلف را انتخاب کنید که سادگی چوب خام را به یک شاهکار مدرن تبدیل می کند . ترکیب چوب با جزئیات شیشه ای و پنجره ها در چند لایه ، امکانات بی پایانی برای الگوها و رنگ های خیره کننده ایجاد می کند . باکیفیت ترین شیشه نور را به خانه شما راه می دهد و در عین حال تمام سر و صدا ، سرما و گرما را در بیرون نگه می دارد .

درب های چوبی لوکس دست ساز و معتبر را انتخاب کنید

ورودی های چوبی مانند گذشته نیست . سازه های سنگین و عظیم با اشکال ساده که با کنده کاری های غنی تزئین شده اند ، متعلق به گذشته است. درب‌ های چوبی مدرن از گرایش ‌های طراحی معاصر پیروی می‌ کنند و طوری ساخته می‌ شوند که از استحکام ، ایمنی و حفظ حریم خصوصی برابر با آلومینیوم و سایر مواد مورد استفاده در درب ‌های مدرن اطمینان حاصل کنند . آنها دارای یک مرکز فولادی ضد سرقت داخلی هستند و حداکثر محافظت را در برابر بازدیدکنندگان ناخواسته ارائه می دهند .

بسیاری از صاحبان خانه‌ ها ، به‌ ویژه در ساختمان ‌های چند آپارتمانی و خانه‌ های سنتی ، درب های چوبی را به مصالح امروزی مانند آلومینیوم یا پی‌وی‌سی ترجیح می‌ دهند ، زیرا احساس بی ‌نظیری از زیبایی و گرما را در خود دارند . اما صاحبان خانه‌ های مدرن ، از سوی دیگر ، اغلب متوجه نمی ‌شوند که ورودی‌ های چوبی می‌ توانند کاملاً با معماری مدرن ادغام شوند . درب های چوبی را می توان به طور منحصر به فردی با شیشه ترکیب کرد که ترکیبی بسیار محبوب برای ورودی های امروزی است .

درب های چوبی سرمایه ای است که برای چندین دهه نتیجه خواهد داد !

ورودی خانه شما به نوعی کارت شناسایی شخصی شماست که به بازدیدکنندگان خود نشان می دهید . درب های چوبی به طور فوق العاده ای از میهمانان استقبال می‌ کنند و حس راحتی را القا می‌ کنند ، در حالی که یک انتخاب خوب از شکل ، رنگ و بافت می‌ تواند ورودی شما را به سطح زیبایی بالاتری برساند . درب های چوبی به صورت دستی و سفارشی ساخته می شوند ، بنابراین می توانند در هر ابعاد دلخواه باشند .

شما شکل و نوع چوب را انتخاب می کنید ، در حالی که ما ساخت و ساز بی عیب ، مواد ارزشمند و دقت کار را ارائه می دهیم که نوید یک نتیجه معتبر را می دهد . درب ورودی جدید شما می ‌تواند تک یا دو لنگه باشد ، با هر گونه اضافات دلخواه مانند پنجره‌ ها و جزئیات شیشه ، نورپردازی  LED، دستگیره‌ های مخفی خودکار ، سیستم‌ های قفل اثر انگشت و غیره .

نوع چوبی را انتخاب کنید که شما را مجذوب خود کند

درب های چوبی حجیم شما را می توان از هر نوع چوب دلخواه و در ترکیب با مواد مختلف مدرن مانند آلومینیوم ، اینوکس و شیشه ساخت . تنها محدودیت تخیل شما است !

درب های چوبی نفسگیر با جلوه سه بعدی

صاحبان خانه ها ساخت و ساز چند سطحی را برای درب های خود انتخاب می کنند که جلوه سه بعدی خاصی می دهد . به دلیل چیدمان چند سطحی عناصر مختلف ، سطح متنوع منحصر به فرد یک جلوه بصری سه بعدی ایجاد می کند که بلافاصله توجه شما را به خود جلب می کند ، در حالی که بررسی بیشتر از طرز کار بی عیب و نقص آن شما را مجذوب دقت و زیبایی شناسی بالا می کند .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : درب چوبی ،  درب چوبی کلاسیک ، درب چوبی روستیک ، طراحی درب چوبی ، درب چوبی بلوط ، چوب بلوط


مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :