09191210119

انتخاب بهترین درب برای حمام

درب حمام تان اغلب نادیده گرفته می شود که در واقع نقشی حیاتی در طراحی داخلی و محیط ایفا می کند. از آنجایی که این فضایی کاربردی است ، تمرکز عمدتاً بر روی کارآمد بودن است و هر چیز تزئینی جایگاه ثانویه ای را در بر دارد .

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

هنگام انتخاب درب حمام ، دو شرط استاندارد باید در نظر گرفته شود . اولی اندازه آن است و بعدی کاربرد آن است که به آن اجازه می دهد هم از نظر کاربردی و هم از نظر ظاهری زیبا باشد . در زیر می توانید شرح کوتاهی از یک سری از انواع درب را که برای حمام مناسب هستند را ببینید .

مواردی که باید برای درب حمام خود در نظر بگیرید

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

بازسازی حمام یکی از راه های زیبا تر کردن خانه است . اگر قصد دارید حمام خود را با درب جدید طراحی کنید ، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید .

اندازه درب حمام

هنگام طراحی ورودی حمام ، باید مطمئن شوید که درب نه تنها مطابق با اندازه ورودی است ، بلکه اندازه مناسبی برای فضای شما دارد .

اندازه استاندارد درب حمام 200 سانتی متر ارتفاع و 60 تا 90 سانتی متر عرض است . و درب شما باید حداقل اندازه درب حمام را داشته باشد .

دستگیره درب حمام

هنگام طراحی درب حمام خود، نباید دستگیره ها را نادیده بگیرید . اگرچه دستگیره‌های درب اغلب ظاهری ظریف دارند ، اما به آن سبک می‌افزایند و دکوراسیون حمام شما را زیبا می‌کنند .

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

دستگیره‌های درب در طرح‌های مختلف ، از مدرن تا قدیمی ، و در رنگ‌های مختلف مانند برنج ، نیکل و کروم موجود هستند .

هنگام انتخاب دستگیره درب مناسب، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • نوع – می توانید بین دسته های قفلی یا معمولی برای حمام خود یکی را انتخاب کنید .
 • اندازه‌گیری – اندازه سوراخی که دستگیره در آن نصب می‌شود، ضخامت درب و از مرکز تا لبه درب را تعیین کنید .
 • جنس – دستگیره درب ها دارای مواد مختلفی هستند و شما بهترین را برای سبک حمام خود انتخاب می کنید . شما می توانید از کریستال ، سرامیک ، فولاد ضد زنگ ، برنج و غیره انتخاب کنید .
 • سبک – دستگیره های درب می توانند سبک خانه و حمام شما را زیبا کنند .
 • نصب – نصب دستگیره های درب نسبتاً آسان است و همراه با دستورالعمل های کاربردی ارائه می شود . تنها چیزی که احتمالاً نیاز دارید یک پیچ گوشتی برای تکمیل کار است.

قفل درب حمام

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

آیا حمام شما یک محل شخصی برای شماست ؟ پس ایمن کردن درب ورودی ضروری است و انواع مختلفی از قفل ها برای حمام شما وجود دارد.

شما یک قفل می خواهید که ایمن باشد ، استفاده از آن آسان باشد و زمانی که در حمام هستید گیر نکند . چهار قفل اصلی برای استفاده در درب حمام شما وجود دارد.

     قفل های کلیدی  – معمولاً یک طرف کلید و طرف دیگر قفل دستی است ، این قفل ها با یک کلید برای باز کردن قفل از بیرون ارائه می شوند و استفاده از آنها آسان است.

     قفل های دستی – قفل هایی هستند که روی دستگیره های درب قرار می گیرند . آنها کارآمد هستند ، اما تمایل به گیر کردن دارند .

     قفل های دستگیره ای – اگر قفل نمی خواهید ، این قفل ها عالی هستند . قفل های دستگیره ای در واقع به هیچ وجه سیستم قفل ندارند ، اما اگر بچه های کوچک دارید استفاده از آنها عالی است .

نظم دهنده بالای درب حمام

چه در حال به صرفه جویی در فضای نگه داری خود باشید و چه در یک فضای کوچک زندگی می کنید ، نظم دهنده های حمام روی درب منساب صرفه جویی در فضا هستند.

شما از نظم دهنده های حمام برای نگه داری :

 • دستمال توالت
 • تمیز کننده ها
 • محصولات زیبایی
 • پزشکی
 • شمع ها
 • دکور

می توانید نظم دهنده هایی را با چوب لباسی برای حوله و لباس تهیه کنید که در اشکال و اندازه های مختلف و متفاوت هستند .

ایده های برتر درب حمام برای تغییر دکوراسیون حمام بعدی شما

درب های حمام در اشکال و اندازه های مختلف هستند و می توانند حریم خصوصی ، فضا و دگرگونی ایجاد کنند . با این ایده های خلاقانه و الهام بخش درب حمام ، درب حمام خود را به عنوان بخشی از طراحی داخلی خود بگنجانید .

1. درب کشویی برای حمام

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

یک درب کشویی برای حمام شما می تواند فضا را دلپذیر و دنج کند . آنها در طرح های مختلفی تولید می شوند و می توانند با انواع دکورها سازگار شوند . یک ایده فوق‌العاده این است که از درب های انبار برای جدا کردن اتاق خواب از حمام استفاده کنید.

2. درب های ریلی حمام برای صرفه جویی در فضا

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

درب های ریلی در حال بازگشت هستند و ویژگی های مشخصشان آنها را به انتخابی ایده آل برای حمام تبدیل می کند . از آنجایی که درب های ریلی باز نمی شوند ، بلکه در هنگام باز شدن به داخل دیوار فرو می روند ، دب رهای ریلی به شما امکان می دهند فضای کف حمام بیشتری داشته باشید و فضای بیشتری را برای سایر امکانات کاربردی و فضای دوش حمام ایجاد کنید .

3. درب های فرانسوی ساده حمام

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

این پرکاربردترین نوع درب داخلی است و شما می توانید یک درب پانل را با الگوهای مربع یا مستطیل شکل آن تشخیص دهید . این درب ها می توانند از یک پانل بزرگ تا چند پانل کوچک متغیر باشند . سادگی، محبوبیت و تطبیق پذیری به آنها اجازه می دهد در بسیاری از تنظیمات زیبا به نظر برسند .

4. درب حمام فرانسوی درجه یک

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

درب های فرانسوی بر روی لولاهای هر طرف در آویزان هستند و به سمت یکدیگر در مرکز می چرخند . آنها را می توان در بسیاری از تنظیمات مختلف استفاده کرد و می توانند با انواع سبک ها سازگار شوند . اگرچه آنها در حمام ها بسیار محبوب نیستند ، اما می توانند به یک نقطه کانونی برای این فضا تبدیل شوند و به آن اجازه دهند به چشم بیاید .

5. درب های پانل شیشه ای

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

این نوع درب ها دارای یک تکه شیشه به جای پانل هستند و این اساساً به درب یک پنجره می دهد . چنین دربی می تواند یک یا چند پانل شیشه ای داشته باشد که در یک الگو قرار گرفته اند . این درب دارای یک سری از 5 پنجره مستطیلی است .

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

همچنین می توان از یک پانل شیشه ای بزرگ استفاده کرد که در آن درب دارای یک قاب چوبی و یک هسته شیشه ای است. برای ارائه حریم خصوصی بیشتر می توان شیشه را مات کرد یا درب می تواند دارای پرده ای باشد که پنجره شیشه ای را می پوشاند .

6. درب های شیشه ای رنگی

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

پانل های شیشه ای رنگی می توانند بخشی از طراحی درب باشند و ظاهری منحصر به فرد به آن ارائه دهند. درب های فرانسوی یک گزینه محبوب هستند. قاب چوبی و پانل شیشه ای رنگی می تواند بیشتر ساختار در را تشکیل دهد، اما یک درب همچنین می تواند چندین پانل کوچک داشته باشد که در یک الگوی متمایز چیده شده اند.

7. درهایی با جزئیات طراحی منحنی

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

بیشتر انواع درب ها فضای زیادی را برای سفارشی سازی می گذارند و در نتیجه تغییرات زیادی ظاهر می شوند. یک نمونه شامل طرح های درب داخلی است که دارای جزئیات منحنی مانند پانل ها و پنجره های تزئینی است.

8. آینه درب حمام

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

درب و آینه هر دو ویژگی ضروری در هر حمامی هستند، پس چرا آنها را با هم ترکیب نکنیم ؟ یک درب چوبی با آینه توکار می تواند یک گزینه کاربردی در مواقعی که فضا محدود است یا زمانی که چیدمان به اجازه می دهد .

9. درب ها به عنوان قاب آینه

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

نصب آینه بر روی درب حمام یک چیز است اما ادغام یک آینه تمام قد در یک درب کاملاً متفاوت است . درب ، در این مورد، به عنوان یک قاب آینه ای عمل می کند که برای عبور به داخل و خارج از اتاق باز می شود .

10. درب حمام بدون دستگیره

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

اگر می‌خواهید حمام را پنهان کنید ، آن را پشت مجموعه‌ای از درب ها که بخشی از یک واحد دیواری بزرگ‌تر هستند پنهان کنید . درب هایی که امکان دسترسی به حمام را فراهم می کنند به سادگی شبیه مجموعه دیگری از درهای کمد هستند .

11.. درب حمام کشویی صفحه شوجی

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

اگر قصد دارید یک دکوراسیون ژاپنی یا آسیایی برای حمام داشته باشید ، به جای درب های معمولی از صفحه نمایش شوجی استفاده کنید . آنها شبیه درهای کشویی هستند اما از نظر مواد مورد استفاده ، ساختار و طراحی دارای چند ویژگی منحصر به فرد هستند.

12. درب های چوبی گچی

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

آیا می خواهید به حمام خود یک حس فانتزی اضافه کنید ؟ رنگ آمیزی پنل داخلی درب با رنگ تخته سیاه چطور است ؟ سپس می‌توانید آن را به روش‌های عجیب و غریب و سرگرم‌کننده سفارشی و شخصی‌سازی کنید . حتی می توانید به همه کسانی که از حمام استفاده می کنند اجازه دهید پیامی روی در بگذارند .

13. درب های با رنگ روشن

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

یکی دیگر از راه های برجسته کردن درب حمام ، صرف نظر از اندازه ، سبک و طراحی آن ، رنگ است . درب را با سایه های چشم نوازی مانند قرمز، زرد یا سبز رنگ آمیزی کنید و از رنگ های مشابه در دکوراسیون داخلی آن نیز استفاده کنید.

این یک راه واقعا آسان برای ارتقاء درب حمام فعلی شما بدون نیاز به تعویض آن است . در حالی که مطمئناً می‌توانید یک درب کاملاً جدید را که خریداری می‌کنید رنگ کنید ، فقط می‌توانید درب فعلی خود را با یک پاشیدن رنگ جسورانه تغییر دهید . رنگ یکی از بهترین نکات مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون برای هر اتاق در خانه شما است و حتی بدون تغییر در حمام ، حمام شما کاملاً جدید به نظر می رسد.

14. یک درب طبیعی چوبی

ایده و مدل درب چوبی حمام
ایده و مدل درب چوبی حمام

درب چوبی طبیعی برای یک خانه سنتی ایده آل است که سعی می کند تم روستایی را در تمام اتاق های خانه حفظ کند . این درب چوبی برای هر خانه ای ایده آل است و ظاهری ساده و در عین حال کلاسیک برای حمام شما ایجاد می کند .

نکته مهم در مورد چوب این است که اگر تصمیم به نوسازی حمام خود داشته باشید ، در آینده می توان آن را به راحتی رنگ کرد .

همیشه مطمئن شوید که درب چوبی شما دارای یک پوشش محافظ برای جلوگیری از آسیب آب است ، که یکی از بزرگترین خطرات اضافه کردن این درب به حمام است . حتی می‌توانید در طول تغییر دکوراسیون حمام ، وسایل را یک قدم دورتر ببرید و وسایل و کمدهای چوبی را در اطراف حمام اضافه کنید .

سوالات متداول درب حمام

نحوه باز کردن قفل درب حمام در مواقع اضطراری

سه قفل اصلی برای حفظ حریم خصوصی برای درب های حمام استفاده می شود.

 • یک قفل دکمه ای چرخشی
 • یک قفل دکمه ای
 • یک پیچ حریم خصوصی با یک اهرم

و خوشبختانه، ترفندهایی برای باز کردن قفل درب حمام وجود دارد.

     کارت اعتباری – از یک کارت سفت، چند لایه و بی اهمیت برای جابجایی بین چارچوب در و قفل استفاده کنید. و سعی کنید در حالی که به در تکیه داده اید، پیچ را به داخل فشار دهید.

     گیره کاغذ – با استفاده از دو گیره کاغذ ، اولین گیره را خم کنید و آن را در سوراخ قفل قرار دهید . سپس دومی صاف شده را به سوراخ قفل بچسبانید و آن را به اطراف بچرخانید تا قفل در باز شود.

     رخت آویز فلزی – رخت آویز خود را خم کنید تا یک چوب لباسی بلند با قلاب در انتهای آن داشته باشید . قلاب را دور پیچ بپیچید و در حالی که دستگیره را می چرخانید ، آن را به سمت خود بکشید.

نحوه باز کردن قفل درب حمام از بیرون

اگر خارج از حمام قفل شده اید ، چند راه وجود دارد که می توانید قفل درب حمام را باز کنید.

     با باز کردن پیچ ها ، دستگیره در را از هم جدا کنید . اگر هیچ پیچ قابل مشاهده ای وجود ندارد ، سعی کنید دستگیره را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید .

     اگر دستگیره درب دارای شیار مستطیلی است ، یک پیچ گوشتی سر صاف را استفاده کنید و بچرخانید .

     اگر راهی برای باز کردن قفل درب حمام از بیرون وجود ندارد ، نقطه ورودی دیگری مانند پنجره پیدا کنید  .

نحوه تمیز کردن درب شیشه ای حمام

محصولات زیادی وجود دارد که می توانید برای تمیز کردن درب شیشه ای حمام خود استفاده کنید . بیشتر پاک کننده های همه منظوره ، شیشه و حتی خانگی کارساز هستند .

     ابتدا پاک کننده را روی درب اسپری کنید و بگذارید 3 تا 5 دقیقه بماند .

     سپس ، از یک برس یا اسفنج نرم برای تمیز کردن درب استفاده کنید .

     با آب یا یک حوله مرطوب تمیز بشویید .

     در نهایت با یک حوله میکروفایبر تمیز ، صفحه را خشک کنید .

چند نکته برای تمیز کردن درب شیشه ای حمام عبارتند از :

 • هرگز آمونیاک و سفید کننده را مخلوط نکنید . گازهای بسیار سمی ایجاد می کند .
 • هرگز از یک برس موی سخت روی شیشه استفاده نکنید زیرا به راحتی سطح را خراشیده و آسیب می بیند .
 • پنجره‌های حمام را باز کنید تا تهویه مناسبی داشته باشید .
 • رعایت یک برنامه منظم تمیز کردن ، تمیز کردن درب های حمام شما را بسیار آسان تر می کند .

نحوه نصب درب حمام

تغییر درب حمام می تواند به طور چشمگیری سبک خانه شما را تغییر دهد.

درب اسلب بسیار ارزان‌تر است ، اما نصب آن می‌تواند چالش‌برانگیز باشد ، در حالی که نصب درب از پیش آماده آسان‌تر اما هزینه‌برتر است .

برای نصب درب حمام مراحل زیر را دنبال کنید.

     ابتدا درب حمام موجود ، از جمله سخت افزار و صفحات لولا را بردارید .

     هنگامی که درب را برداشتید و چارچوب را آماده کردید ، می‌توانید درب جدید را با لغزش به سمت داخل قرار دهید تا درب آن با دیوار همسطح شود .

     سپس، از یک وسیله استفاده کنید تا مطمئن شوید درب صاف است و شمع ها را اضافه کنید تا مطمئن شوید که درب و چارچوب همسطح هستند .

     در مرحله بعد، می خواهید چارچوب در را به میخ ها بچسبانید. و سپس روکش درب حمام را نصب کنید .

     در نهایت ، ادامه دهید و سخت افزار را مانند دستگیره های درب خود نصب کنید .

گزینه های بسیار خوبی برای انتخاب درب حمام وجود دارد.

هنگام بررسی انواع درب حمام ، متوجه خواهید شد که انتخاب های مواد زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد راه حلی را پیدا کنید که با دکوراسیون فعلی حمام و خانه شما مطابقت داشته باشد.

ما همیشه توصیه می کنیم ماده ای را انتخاب کنید که به راحتی توسط آب آسیب نبیند تا از ماندگاری آن برای چندین سال آینده اطمینان حاصل شود . هر کدام از سبک‌های درب حمام را بیشتر دوست دارید، امیدواریم به حمام شما کمک کند تا این اتاق را به یکی از اتاق‌های مورد علاقه‌تان در خانه‌تان تبدیل کند.

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : درب چوبی حمام ، روش انتخاب درب چوبی حمام و دستشویی ، درب چوبی سرویس ، روش باز کردن درب چوبی ، روش باز کردن قفل

منبع : homedit.com


مطالب مرتبط :