09191210119

14 نوع از بهترین چوب ها برای درب

یک درب هنگامی که چوبی به نظر می رسد ، احساس بسیار خوبی را انتقال می دهد . درب های چوبی جامد ( تمام چوب ) از پیچیدگی و کلاسی برخوردارند که درب ورودی های دیگر از آن برخوردار نیستند . می توانید درب های چوبی را به هر رنگی که می خواهید رنگ آمیزی کنید .

درب های چوبی بادوام و عایق هستند و زیبایی طبیعی دارند که سایر مواد فقط می توانند رویای آن را داشته باشند . بهترین چوب برای درب ها باید گزینه های جذابی داشته باشد ، در مقابل تغییرات آب و هوا مقاومت کند و بدون زحمت با هر طرح معماری ادغام شود .

ما نجاران حرفه ای هستیم که بیشتر وقت خود را صرف نصب و تعمیر درب می کنیم و این فهرست دقیق از بهترین گونه های چوبی ایده آل برای درب را تهیه کردیم .

بهترین چوب برای درب :

     توسکا

     صنوبر

     بلوط سفید

     گیلاس

     هیکوری

     سرو سرخ غربی

     توس

     راش

انواع چوب برای درب  :

شناخت انواع چوب و کاربرد آنها می تواند به شما در انتخاب بهترین چوب برای پروژه کمک کند .

چه در حال ساخت درب های خارجی سفارشی باشید و چه دکوراسیون چوبی خانه خود را انتخاب کنید ، شناخت انواع مختلف چوب به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید .

چوب های نرم

چوب های نرم ، چوب و الواری هستند که از درختان مخروطی به دست می آیند . درختان مخروطی که با نام Gymnosperms نیز شناخته می شوند ، درختانی هستند که سوزن دارند و مخروط تولید می کنند  .

کاج ، سدر ، صنوبر و سرخ‌وود نمونه‌های عالی از درختان چوب نرم هستند که در نجاری ، ساخت ‌و ساز و دکوراسیون استفاده می‌شوند .

برخی از چوب های نرم مانند سدر و سرخ‌وود به خوبی در برابر حشرات مقاومت می کنند و می پوسند و برای پروژه های بیرونی مانند دکوراسیون در فضای باز ، درب بیرونی و عرشه ایده آل هستند .

کار با چوب های نرم آسان تر ، مقرون به صرفه و پایدار است زیرا چوب های نرم سریعتر رشد می کنند .

چوب سخت

چوب‌های سخت از درختانی به دست می‌آیند که به آنها درختان برگ‌ریز یا آنژیوسپرم گفته می‌شود . بلوط ، چوب افرا  ، چوب گیلاس ، بامبو ، نخل ، ماهون و گردو از گونه های معمولی چوب سخت هستند .

چوب‌های سخت همیشه قوی‌تر از چوب‌های نرم نیستند ، بسیاری از گونه‌های آن به‌خاطر طرح‌های زیبا و منحصربه‌فرد دانه‌های چوب خود شناخته شده‌اند .

چوب های سخت بادوام ، نگهداری آسان، مقاوم در برابر آتش و پایداری ابعادی خوبی هستند . با این حال ، آنها گران هستند و کار کردن با آنها می تواند چالش برانگیز باشد . چوب های سخت برای ساخت قایق ، دکوراسیون ، کفپوش و غیره عالی هستند .

14 نوع از بهترین چوب ها برای درب

1. توسکا

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

یک درب توسکای گره‌دار یک افزودنی عالی برای تقریباً هر خانه‌ای است . رایج ترین چوبی که برای درب های داخلی استفاده می شود توسکا است . گره های زیبا در الگوی دانه یکی از اصلی ترین ویژگی های تمایز توسکا از سایر چوب های سخت است .

این گره ها به درب شما حسی روستیک می بخشد و آن را به گزینه ای عالی برای درب های انبار تبدیل می کند . دانه‌های شفاف چوب توسکا را به چوبی عالی برای پوشش لکه تبدیل می‌کند .

چوب دارای رنگ قهوه ای روشن طبیعی با ته رنگ هلویی یا کهربایی است . می توانید این رنگ را با یک رنگ دیگر تغییر دهید تا به هر اثر دلخواه برسید . این رنگ همچنین بر دانه های چوب تأکید می کند و ظاهری روستیک و چوبی به شما می دهد .

اگرچه می‌توانید توسکا را رنگ کنید ، اما اگر به گره‌ها و دانه‌های چوب برای درخشش نیاز ندارید ، زمان‌بر است . باید آستین‌هایتان را بالا بزنید و شکاف‌ها را پر کنید و چوب را قبل از رنگ‌آمیزی سنباده بزنید تا نتایج حرفه‌ای داشته باشید .

توسکا به عنوان چوب جامد نیز مانند افرا سخت ، اما با جذابیت و ویژگی های کاج معروف است . همچنین یکی از ارزان ترین گزینه های چوبی برای درب است .

نکات مثبت

 • کار با آن آسان است
 • به راحتی در دسترس است
 • بسیار مقرون به صرفه است

نکات منفی

 • به اندازه درب های بلوط سفید بادوام نیست
 • خیلی نرم است

2. چوب صنوبر

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

اگرچه صنوبر چوب سختی است ، اما یکی از سبک ترین چوب های تجاری موجود است . میخ زدن این چوب بدون دردسر است و الگوهای دانه ثابت دارد .

با این حال ، روکش ها را به خوبی قبول نمی کند و به ندرت برای نجاری در کابینت یا در جاهایی که به ظاهر چوب طبیعی نیاز دارید استفاده می شود .

یکنواختی دانه صاف تا متوسط صنوبر آن را به گزینه ای عالی برای درب ها در محیط های پیشرفته تر و کمتر روستیک تبدیل می کند . اگر می خواهید درب رنگ شده با قیمت مناسب داشته باشید ، درب چوبی صنوبر را به شدت توصیه می کنیم .

صنوبر برای نقاشی ایده آل است زیرا فاقد گره های چوبی و الگوی دانه بندی شدید است . می توانید از پر کردن و سنباده زدن اجتناب کنید و شروع به رنگ آمیزی به هر رنگی که می خواهید کنید .

نکات مثبت

 • کار با آن آسان است
 • سبک وزن
 • فقط در صورت خشک نگه داشتن آن در فضای باز قابل استفاده است

نکات منفی

 • به راحتی قطعه قطعه می شود
 • نیاز به سنباده زدن سبک دارد

3. بلوط سفید

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

بلوط سفید آمریکایی به دلیل استحکام فوق العاده و مقاومت در برابر پوسیدگی در کاربردهای مختلفی مانند قایق سازی ، کفپوش ، نازک کاری معماری ، درب سفارشی ، نازک کاری بیرونی ، تخته های راه آهن و پل های چوبی استفاده می شود .

بلوط سفید در نیمکره شمالی شهرت دارد و انتخابی عالی برای دکوراسیون گران قیمت ، چوب کاری داخلی و تابلوسازی است . به دلیل نفوذ ناپذیری ، چوب برای چلیک هایی که مایعاتی مانند شراب را در خود جای می دهند ایده آل است .

بلوط سفید به دلیل سختی و وزن ، به علاوه سختی و استحکام کم ، به عنوان یک الوار ساختاری بسیار محبوب شده است . همچنین دارای ویژگی های خمشی بخار عالی است .

بلوط سفید به خوبی در آسیاب کار می کند و چسباندن ، میخ زدن و پیچ کردن آن ساده است . می توانید به راحتی درب های بلوط سفید را لکه دار و براق کنید تا درخشندگی بالایی داشته باشند .

بسیاری از صاحبان خانه‌ها درب ‌های بلوط سفید را ترجیح می‌دهند ، زیرا این درب ‌ها با جلوگیری از وزش باد و حفظ گرما در داخل به حفظ آن کمک می‌کنند . این جنبه راحتی و مقرون به صرفه ای را می افزاید که سایر انواع چوب آن را ندارند .

نکات مثبت

 • ایده آل برای درب ورودی جلو، زیرا چوبی بادوام است
 • رنگ آمیزی آن آسان است
 • مقاوم در برابر فرورفتگی و خط و خش

نکات منفی

 • کار کردن با آن چالش برانگیز است
 • فوق العاده گران است

4. چوب گیلاس

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

چوب گیلاس یک چوب با کیفیت است که برای دکوراسیون آنتیک و اقلام گران قیمت ترجیح داده می شود . بارزترین ویژگی آن رنگ قرمز مایل به قهوه ای آن است .

سایر چوب‌ های سخت دارای دانه‌های چوبی برآمده یا شفاف هستند ، اما چوب گیلاس دانه ‌ای نسبتاً صاف دارد که به آن بافتی شفاف می‌دهد . از آنجایی که زیبایی طبیعی آن از رنگ آن نشات می گیرد ، یک رنگ شفاف یا روشن بهترین پوشش برای این نوع چوب است .

چوب گیلاس ، چه به مقدار زیاد یا کم استفاده شود ، زیبایی را به هر اتاقی تزریق می کند . برخلاف چوب‌های ارزان‌تر مانند کاج ، نگران پوسیدگی چوب نخواهید بود زیرا تا چندین دهه دوام داشته باشد .

ماشین آلات چوب گیلاس آسان است . چسب و میخ را رضایت بخش می کند . در هنگام سنباده زدن و لکه دار شدن بافت فوق العاده صافی ایجاد می کند .

مانند سایر گونه ها ، رنگ گیلاس در طول زمان تغییر می کند ، اما چگونگی تغییر آن توسط چندین عامل تعیین می شود . گیلاس ممکن است در برخی موارد محو شود ، در حالی که رنگ مایل به قرمز آن ممکن است در برخی موارد تیره شود .

نکات مثبت

 • حتی بدون لکه، خیره کننده است .
 • کار با آن آسان است .
 • ماندگاری بالایی دارد زیرا در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم است .

نکات منفی

 • پرهزینه است
 • گرد و غبار و کثیفی را روی سطح چوب آشکار می کند، بنابراین باید به طور مرتب آن را تمیز کنید .

5. هیکوری

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

هیکوری یک چوب جامد با رنگ‌های قرمز مایل به قهوه‌ای دوست‌داشتنی است که حسی ارزشمند به اتاق شما می‌دهد .

بسیاری از صاحبان خانه هایی که برای درب های داخلی خود هیکوری انتخاب می کنند از رنگ شفاف یا رنگ روشن استفاده می کنند تا زیبایی طبیعی رنگ چوب و دانه های چوب را برجسته کنند .

مانند چوب های دیگر ، این چوب دارای گره هایی است که به هر دربی شخصیت و عمق خاص خود را می بخشد . اگر بخواهید چوب ها را با دانه و گره متوسط رنگ کنید ، دانه ها نمایان می شود مگر اینکه گره ها را پر کنید و چوب را صاف کنید که در چیدن هیکوری منطقی نخواهد بود . به همین دلیل است که بیشتر مردم ترجیح می‌دهند چوب درخت هیکوری را رنگ آمیزی کنند .

نکات مثبت

 • یک گزینه بادوام است
 • جذابیت زیبایی شناسی برجسته دارد
 • ارزش فروش مجدد خانه شما را افزایش می دهد.

نکات منفی

     برای جلوگیری از تاب برداشتن باید چند روز قبل از نصب با فضای شما سازگار شود .

6. سرو سرخ غربی

از آنجایی که در برابر آسیب حشرات بسیار مقاوم است، سرو قرمز غربی یک چوب ترجیحی برای درب ورودی جلو و سایر سازه های بیرونی است .

این چوب بهترین چوب برای درب بیرونی است زیرا حاوی روغن های طبیعی است که به دفع بیشتر حشرات کمک می کند و زیبایی طبیعی خیره کننده ای دارد . دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز با شکوه است . اگر درمان نشود به مرور زمان خاکستری می شود .

یکی دیگر از ویژگی های غیرقابل انکار این چوب میزان لکه ها و رنگ ها است . در نتیجه می توانید از رنگ ها یا لکه ها برای حفظ رنگ اصلی استفاده کنید یا آن را به هر رنگی که می خواهید بسازید .

اگر به ظاهر روستیک علاقه دارید ، این چوب برای کرکره بهترین است . سرو قرمز غربی به دلیل ماهیت غیرشکنش برای دکوراسیون فضای باز و تجهیزات زمین بازی نیز مناسب است .

نکات مثبت

 • در برابر رگ زنی ، تاب برداشتن و جمع شدگی مقاوم است .
 • نسوز است .
 • ماندگاری و زیبایی دارد حتی بدون اینکه لک شود .

نکات منفی

 • نسبت به سایر انواع چوب گرانتر است .
 • به رنگ خاکستری فرسوده محو می شود که ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد .

7 . توس

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

درخت توس شامل توس زرد، سفید و شیرین است . بیشتر محصولات توس در ایالات متحده به عنوان چوب سخت توس یا تخته سه لا شناخته می شوند .

توس با رنگ زرد تا سفید با رگه های قهوه ای متمایز می شود . برای ساخت کابینت ، دکوراسیون ، درب های خارجی و پانل ها استفاده می شود .

توس منبع قابل توجهی از روکش چوب است . روکش چوبی لایه نازکی است که برای کاشت سایر محصولات مانند تخته سه لا ، تخته خرده چوب یا تخته فیبر استفاده می شود .

در مقایسه با افرا ، چوب توس بافت خشن تری دارد و ظاهری صاف و براق مانند چوب افرا ایجاد نمی کند .

رنگ روشن تری دارد و استفاده از رنگ ممکن است نتایج متفاوتی به شما بدهد . رنگ های تیره تر به طور یکنواخت در چوب توس جذب نمی شوند و ممکن است رنگ دهی کند .

نکات مثبت

 • این چوب جامد است ، بنابراین بادوام است .
 • ثبات ابعادی خوبی دارد .
 • سبک وزن است .

نکات منفی

 • در برابر پوسیدگی و سایش مقاومت چندانی ندارد .
 • وقتی خیلی خشک شود ترک می خورد .
 • نسبت به سایر چوب های سخت گران است .

8. چوب راش

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

درختان راش ، چوب راش را تولید می کند که چوب سنگینی است . درب های چوبی راش برای طراحی های مدرن ایده آل هستند . درب های راش ماندگاری و استحکام بالایی دارند و در برابر سایش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد .

چوب راش دانه ای زیبا دارد و به رنگ سفید تا صورتی مایل به قهوه ای است که آن را به گزینه ای عالی برای درب های داخلی تبدیل می کند . الوار سخت و سنگین و در عین حال انعطاف پذیر است و به طور یکپارچه با یک دانه صاف تقسیم می شود و کار با ابزار دستی را دشوار می کند .

معمولاً در کاربردهای مهندسی نازک کاری و نجاری مانند ساخت بدنه و قاب بندی دکوراسیون استفاده می شود . لطفاً به یاد داشته باشید که چوب راش برای کارهای چوبی سازه عالی است و به خوبی خود را حفظ می کند .

با این حال ، این به معنای ماندگاری طولانی نیست : راش پس از برش ، نمی تواند عناصر بیرونی یا تغییرات رطوبت را تحمل کند . در نتیجه برای استفاده بیرونی نامناسب است .

نکات مثبت

 • همه کاره و مقرون به صرفه تر از سایر چوب های سخت است
 • سازگار با محیط زیست است
 • به راحتی در دسترس است

نکات منفی

 • نامناسب برای درب خارجی و سایر کاربردهای خارجی

9. چوب گردو

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

درب های چوب جامد ( تمام چوب ) ساخته شده از چوب گردو به گونه ای طراحی شده اند که تحت تاثیر قرار دهند و هرگز خراب نمی شوند . چوب گردو در درب های خارجی سفارشی فانتزی است زیرا کار با آن بدون درز است و به زیبایی تمام می شود .

چوب گردو به دلیل رنگ عمیق و غنی آن بسیار ارزشمند است . انواع مختلفی از درختان گردو وجود دارد ، اما تنها تعداد کمی از آنها بومی آمریکای شمالی هستند . گردو نوعی چوب تیره با سایه های متفاوت از قهوه ای روشن تا تیره است .

چوب گردو نسبت به سایر چوب های سخت گران تر است زیرا چوبی مرغوب است . شما نمی توانید چوب گردو را در طول های بلند پیدا کنید .

الوار گردو نسبت به سایر چوب‌های سخت دارای گره‌ها و چوب قلب بیشتری است که نیاز به خرید الوار اضافی برای ساخت دکوراسیون دارد و هزینه را افزایش می‌دهد .

چوب گیلاس با افزایش سن تیره می شود اما چوب گردو می تواند با افزایش سن روشن شود ! رنگ عسلی غنی را خواهید دید . تغییر رنگ به اندازه پتینه ای که در چوب گیلاس تکامل می یابد قابل توجه نیست .

چوب گردو انتخاب خوبی برای آلات موسیقی است و در ساخت گیتار و ویولن استفاده می شود .

نکات مثبت

 • در برابر آب و کپک مقاوم است
 • نصب آسان
 • سازگار با محیط زیست

نکات منفی

 • گران تر از چوب های دیگر
 • به راحتی خراشیده می شود

10. چوب خاکستر

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

خاکستر ( چوب اش ) یک چوب سخت دانه ریز و روشن است . خوب است درک کنیم که خاکستر یک اصطلاح عمومی برای چهل و پنج گونه مختلف درخت است . این گونه ها خواص تقریباً یکسانی دارند .

رایج ترین گونه ها عبارتند از : خاکستر سبز ، چوب خاکستر سفید ، چوب خاکستر سیاه و غیره . چوب خاکستر از خانواده درختان زیتون است و دارای دانه های مستقیم زیبا و رنگ قهوه ای روشن است .

زیباست و ظاهری یکدست دارد . چوب خاکستر یک ماده نسبتاً متراکم با کیفیت کار و تکمیل عالی است و سختی جانکای متوسطی دارد ، در نتیجه میخ ، پیچ ، رنگ و جلا را به خوبی نگه می دارد . در طی فرآیند بخار به طور یکپارچه خم می شود . چوب خاکستر قابل تنظیم است و می توان از آن برای کاربردهای مختلف استفاده کرد .

از آن برای ساخت دکوراسیون ، اسباب بازی و تجهیزات ورزشی استفاده می شود . با این حال ، خاکستر سفید و سیاه پرکاربردترین گونه در ساخت دکوراسیون است .

نکات مثبت

 • کار با آن آسان است
 • بادوام و مقرون به صرفه
 • ساده در نگهداری

نکات منفی

 • پایداری ضعیف به دلیل خم شدن در هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت
 • برای استفاده بیرونی نامناسب

11. افرا

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

افرا دارای الگوی دانه ای ثابت و صاف است و رنگ پریده یا کرمی دارد . این یک چوب سخت جذاب است که به بهترین وجه برای استفاده داخلی مناسب است .

با این حال ، اگر آن را در یک محیط محافظت شده مانند سقف آویزان بالای درب ورودی خود نصب کنید ، می توانید از آن برای درب های خارجی استفاده کنید .

با وجود هزینه کم ، افرا چوبی با دوام است. به سختی چوب های گرمسیری نیست ، اما اگر به درستی از آن مراقبت شود ، مانند هر چوب گران قیمت دیگر دوام خواهد داشت .

اگر به دنبال چوبی مقرون به صرفه هستید که از نقاط کانونی موجود کم نکند، چوب افرا می تواند چوب مناسب شما باشد .

نکات مثبت

 • افرا مقرون به صرفه است، می تواند برای سال ها استفاده شود ، و هنوز هم عالی به نظر برسد .
 • این یک گزینه سازگار با محیط زیست است .
 • تمیز کردن و نگهداری آسان دارد  .
 • از آنجایی که به خوبی لکه ها را می گیرد، می توانید آن را به گونه ای رنگ آمیزی کنید که شبیه چوب های گران قیمت مانند درب های چوب ماهون یا گیلاس باشد .

نکات منفی

 • در صورت قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید ممکن است زرد شود .

12.  چوب قرمز

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

چوب قرمز یک مصالح ساختمانی با کیفیت بالا است . حاوی یک ماده شیمیایی داخل منافذ است که آن را در برابر آب و هوا ، حشرات و پوسیدگی بسیار مقاوم می کند .

وقتی چوب قرمز در معرض عناصر غیرقابل بخشش قرار گیرد ، بیشتر از هر نوع چوب دیگری دوام می آورد . تقریباً برای تمام کاربردهای فضای باز ایده آل است ، اما می توانید از آن برای درب های داخلی نیز استفاده کنید .

اگر خودتان تزئینات چوبی خانه را می سازید و به دنبال چوب نرمی هستید که بتوانید مانند یک متخصص در ساخت درب داخلی با آن کار کنید ، جستجوی شما با چوب قرمز متوقف می شود .

چوب قرمز زیبا ، ماندگار و کار با آن ساده است . از آنجایی که چوب جامد و سبک است ، به تجهیزات خاصی نیاز نخواهید داشت .

شما فقط از ابزار ضروری نجاری خود استفاده خواهید کرد . شما ظاهر درب خود را دوست خواهید داشت زیرا بسیار جذاب و پر از زندگی خواهد بود !

نکات مثبت

 • کار با آن ساده است
 • رنگ فوق العاده ای دارد

نکات منفی

 • هزینه های نگهداری بالا
 • پرهزینه است .

13. سرو اسپانیایی

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی

رنگ سرو اسپانیایی از قهوه‌ای مایل به صورتی روشن تا قهوه‌ای مایل به قرمز ، با حداقل گره‌ها ، سوراخ های صمغی و روغن‌های ماوراء طبیعی متغیر است . منشا آن از آمریکای جنوبی است .

فوق العاده بادوام و سبک است و در برابر موریانه ها و پوسیدگی بسیار مقاوم است . بوی منحصر به فرد و مطبوعی دارد . سدر اسپانیایی اگرچه نرم تر از بلوط قرمز یا چوب ماهون است ، اما هوای ایده آل دارد و رنگ ها و لکه ها را عالی می گیرد .

سرو اسپانیایی معمولاً در ساخت بدنه قایق های مسابقه ای سبک ، دکوراسیون ، صندوق های لباس ، کابینت ، درب ها و پنجره ها و تزئینات داخلی استفاده می شود .

قبلاً برای جعبه سیگار به اروپا و ایالات متحده صادر می شد . هندی ها از تنه ها برای ساختن قایق های کاوشگر استفاده می کردند . سرو اسپانیایی برای کار با دست و ماشین ابزار ساده است .

سرو اسپانیایی به دلیل نرمی و چگالی کم ، سطوح را تار می کند. هنگامی که با برش های تیغ تراش ماشین کاری نمی شود ، ممکن است برای دستیابی به سطحی صاف نیاز به سنباده اضافی با سنگ های ریزتر داشته باشید .

نکات مثبت

 • بادوام
 • بدون درز برای کار با
 • در برابر حشرات و پوسیدگی مقاومت می کند

نکات منفی

 • چالش برانگیز بودن لکه به دلیل وجود لثه

14. ساج

آیا به دنبال ظاهری جدید برای خانه خود هستید ؟ نصب درب ورودی جلویی چوب ساج می تواند این کار را به بهترین نحو انجام دهد . چوب ساج برای درب های بیرونی در مناطق مستعد موریانه یا آب و هوای خشن عالی است .

استحکام طبیعی ، چگالی و کارایی ساج اجازه می دهد تا سبک ها و اندازه های مختلف درب سفارشی بادوام را ایجاد کند . درب های چوب ساج بادوام هستند، ظاهر زیبایی دارند و در برابر موریانه و خرد شدن مقاوم هستند .

هر طرح یا سبکی که برای درب های سفارشی خود انتخاب کنید ، می تواند تا سال ها برای شما دوام بیاورد . درب های چوب ساج از نظر بصری جذاب هستند : درب های داخلی شما رنگ طلایی غنی چوب ساج تازه برداشت شده را حفظ خواهند کرد .

می توانید از چوب ساج برای درب ورودی خود استفاده کنید که رنگی پیچیده و نقره ای طلایی به خود می گیرد . از روغن ساج برای محافظت از درب های چوبی خود استفاده کنید و به آنها روکشی غنی اضافه کنید .

نکات مثبت

 • نیاز به نگهداری کمی دارد
 • در برابر اسیدها، موریانه ها و پوسیدگی مقاومت می کند
 • به طور طبیعی زیباست

نکات منفی

 • پیدا کردن آن چالش برانگیز است
 • پرهزینه است
 • مزایای مواد درب چوبی
 • ضد صدا

درب های چوبی به طور قابل توجهی صدا را کاهش می دهند . اگر نوجوانان پرهیاهویی دارید که از موسیقی انفجاری لذت می برند ، درب های چوبی داخلی یک انتخاب عالی هستند .

درب های چوبی حس حریم خصوصی را در آپارتمان ها ، خوابگاه ها و امکانات زندگی سالمندان به ساکنان ارائه می دهد .

ماندگاری

درب های چوبی زیبایی خود را با گذشت زمان حفظ می کنند زیرا محکم هستند و می توانند چندین دهه استفاده مداوم را تحمل کنند . آنها دارایی های بلندمدتی هستند که بر هر کسی که آنها را می بیند و استفاده می کند تأثیر می گذارد .

حفاظت انرژی

درب های چوبی عایق بیشتری را ارائه می‌دهند و اتاق‌های شما را در صورت لزوم خنک یا گرم نگه می‌دارند – عمدتاً زمانی که قاب مناسبی داشته باشند و آویزان شوند . توصیه می شود درب های اتاق هایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند بسته نگه داشته شوند تا هوا آزادانه تر در اطراف بخش های پرتردد گردش کند .

عاری از زنگ زدگی

اگر خانه یا محل کار شما در نزدیکی ساحل یا سایر مناطق مستعد زنگ زدگی قرار دارد ، درب یا قاب چوبی بهترین گزینه است زیرا زنگ نمی زند . شرط می‌بندیم آخرین چیزی که نیاز دارید یک قاب فرسوده و خسته برای درب ورودی است .

نصب ساده

درب های چوبی به دلیل ساده تراشیدن و شکل دادن به آنها با ابزار دستی محبوب هستند . بنابراین اگر ابزار مناسب و چشم دقیقی برای جزئیات دارید ، می‌توانید آنها را بدون استخدام متخصص نصب کنید .

عواملی که هنگام خرید چوب برای درب باید در نظر گرفت :

گونه های چوبی

هنگام انتخاب گونه‌های چوبی برای درب های خارجی ، به یاد داشته باشید که برخی از گونه‌های چوبی برای کاربردهای خارجی بهتر از سایرین مناسب هستند .

بلوط سفید ، ماهاگونی ، سرو ، ساج و سرو اسپانیایی از جمله چوب های عالی برای بیرونی چوب هستند . این چوب های خارق العاده به طور طبیعی در برابر پوسیدگی، آب، حشرات و پوسیدگی مقاومت می کنند .

علاوه بر این ، هنگامی که در معرض رطوبت قرار می گیرند ، این گونه ها با سرعت بسیار کمتری گسترش می یابند . چوب‌های نرم‌تر ، مانند توسکا ، چوب کاج و صنوبر، نرخ انبساط حداقلی دارند اما به دلیل مقاومت معیوب در برابر عناصر، گزینه‌های بیرونی ناقص هستند.

اندازه درب

دانستن اندازه دقیق درب های چوبی قبل از خرید چوب بسیار مهم است . قبل از انتخاب چوب برای درب ، ارتفاع ، عرض و ضخامت قاب درب ها را اندازه بگیرید .

یکی دیگر از فاکتورهای حیاتی که هنگام تعیین اندازه درب باید در نظر گرفته شود ، عرض درب است . عرض بند به اندازه گیری قسمت های قاب افقی و عمودی اشاره دارد که در آن درب ها را محکم می کنید .

بیشتر عرض های چوبی 13 سانتی متر است ، اما قبل از خرید چوب برای درب، عرض مورد نیاز را بررسی کنید . شما می توانید یک متخصص را استخدام کنید تا نیازهای شما را ارزیابی کند تا از یک تطابق عالی اطمینان حاصل شود .

دانستن سمت راست درب به شما کمک می کند تا اندازه دقیق چوب مورد نیاز خود را بخرید تا از هدر رفتن آن جلوگیری کنید . قبل از خرید چوب برای درب، نور خورشید و آب و هوای درب را در نظر بگیرید .

چوب ماده ای است که به مراتب بیشتر از فلز و فایبرگلاس در برابر عناصر حساس است . یک درب چوبی جامد نیاز به محافظت در برابر آب و هوا ، تکمیل مناسب و پیش‌آمدگی کافی دارد .

اگر برای خرید درب های بیرونی چوب می خرید ، چوبی را انتخاب کنید که در برابر عواملی مانند آسیب حشرات ، کپک ،  آفتاب و باران مقاوم باشد .

به دنبال چوبی محکم بروید که می تواند ضربه بخورد و هنوز هم برای سال ها عالی به نظر برسد . همچنین بدانید که آیا درب قبل و بعد از نصب برای حداکثر دوام نیاز به درمان خاصی دارد یا خیر .

اقلیم

قبل از خرید چوب برای درب ، شرایط آب و هوایی محله خود را در نظر بگیرید . اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید ، به سراغ چوب هایی بروید که در برابر باران ، باد ، گرما و رطوبت مقاوم هستند .

اگرچه همه چوب ها به آب واکنش نشان می دهند ، برخی از گونه ها در شرایط مرطوب بهتر از بقیه رشد می کنند . چوب‌های سخت نسبت به چوب نرم انعطاف‌پذیری آب را بهبود بخشیده‌اند ، زیرا الیاف به صورت جامد بسته‌بندی می‌شوند و در نتیجه حداقل جذب را به همراه دارند .

با این حال ، این بدان معنا نیست که همه چوب های سخت ضد آب هستند . اگر می خواهید درب ورودی نصب کنید ، به سراغ مقاوم ترین چوبی که می توانید در برابر رطوبت بخرید بروید .

چوب ساج ، چوب آیپ ، کومارو و کاج اروپایی بهترین چوب هایی هستند که می توانند این شرایط آب و هوایی را تحمل کنند . می توانید از لکه های ضد آب و درزگیر برای تقویت دفاع چوب در برابر عناصر استفاده کنید .

اکثر لکه های ضد آب یک عامل آب بندی و یک رنگ را یکپارچه می کنند ، بنابراین هر دو به طور همزمان اعمال می شوند . پس از خشک شدن، چوب برای مدت طولانی آب را دفع می کند .

لکه‌ها، درزگیرها و روکش‌ها با گذشت زمان فرسوده می‌شوند . برای افزایش دوام چوب باید کاور های محافظ را دوباره بمالید .

هزینه

چقدر باید برای چوب درب خرج کنید ؟ شما همان چیزی را می گیرید که بیشتر اوقات برای آن پرداخت می کنید. هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید .

توصیه می شود برای ورودی های خود چوب با کیفیت خریداری کنید . چوب ممکن است گران باشد، اما در دراز مدت نتیجه خواهد داد . برای اطمینان از صحت ، چوب را از منابع معتبر خریداری کنید .

نحوه شناسایی انواع چوب

اکثر مردم با انواع چوب آشنا نیستند ، بنابراین شناسایی آنها دشوار است . شناسایی چوب برای تعیین هزینه های پروژه و امکان سنجی بسیار مهم است .

هر نوع چوب منحصر به فرد است و ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را ارزشمندتر می کند . شناسایی نوع چوبی که برای بازسازی یا پروژه ها استفاده می کنید به شما کمک می کند تا از طول عمر آن و بهترین راه استفاده از آن مطلع شوید .

تأیید کنید که چوب معتبر باشد

  برای تشخیص اصل بودن چوب ، حلقه های رشد سالانه را بررسی کنید . انتهای چوب باید مطابق با جهت دانه باشد . اگر می بینید که گره های سالانه رشد می کنند ، بدانید که چوب اصلی است .

الگوی دانه را بررسی کنید

بافت دانه نوع چوب را تعیین می کند. چوب های طبیعی دارای سطوح خال دار باز هستند . چوب های نرم فوق العاده صاف و بدون الگوی دانه هستند ، در حالی که چوب های سخت ساختار منافذ باز خشن و چسبنده دارند .

رنگ را بررسی کنید

به رنگ نگاه دقیق تری بیندازید تا ببینید طبیعی است یا لکه دار . چوب های طبیعی مانند سرو با گذشت زمان تیره می شوند . برخی از چوب ها با افزایش سن خاکستری می شوند و رگه های تیره ایجاد می کنند ، در حالی که برخی دیگر قرمزتر می شوند .

اما از آنجایی که برخی از انواع چوب با افزایش سن رنگ می گیرند ، شناسایی رنگ می تواند چالش برانگیز باشد .

نتیجه

درب های چوبی می توانند ظاهر خانه شما را بهبود بخشند . یک درب چوبی حال و هوای سنتی را به خانه شما می بخشد . درب های چوبی در طرح های مختلفی وجود دارند و شما می توانید چوب را مطابق با سبک و چیدمان دکوراسیون منزل خود سفارشی کنید .

فرقی نمی‌کند چوب‌های روشن ، چوب‌های تیره، سطوح رنگ‌شده ، سادگی یا طرح‌های پیچیده را دوست داشته باشید ، صرف‌نظر از بودجه‌تان، چیزی برای همه وجود دارد .

بهترین چوب برای درب ها باید بادوام ، مقرون به صرفه و بر اساس بودجه شما باشد و کار با آن آسان باشد .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : بهترین چوب برای درب ، درب چوبی ورودی ، درب چوبی گیلاس ، چوب گردو ، چوب افرا ، چوب ماهاگونی ، کابینت جوبی

منبع : woodworkingclarity.com


مطالب مرتبط :